True Natural Horsemanship

O mě

Dne 1.9. 2017 odlétám do USA. Proces učení nemá konce.
4. ůnora 2015 odlétám do Californie. Budu na ranči, kde jsou koně , krávy ovce. Učení pokračuje. /J-K ranch, Karen Jim Hagen/
V Lednu 2013 odlétám do Californie a Nevady. Budu se vzdělávat v horsemanshipu u Jeffa Fostera a Karen Hagen a Cliff Lynch.
9.5. 2012 přiletí z Californie Jeff Foster. Bude i u nás na ranči.
Jmenuji se Ladislav Mikeska a moje hobby jsou koně a vše kolem nich. Zvláště pak se věnuji tkzv,True Natural horsemanshipu - příprava mladých koní na obsednutí, práce ze země, práce v sedle, řešení problémů, samotné obsedání,western riding, příprava koní na trail. Na tuto nikdy nekončící práci mě přivedl můj děda,který sám měl za svůj život kolem jedenácti koní a měl je moc rád. Sledoval jsem jeho práci a zaujal mě jeho nenásilný přístup,který,ač málo lidí na to věří fungoval velmi dobře a zároveň ve výsledku to bylo fascinující.Koně dělali vše ,co se od nich žádalo,ať to bylo tahání břemen nebo práce pod sedlem. Tehdy,ale v hluboké totalitě nebyla prakticky možnost vidět práci skutečných horsemanů v USA. Po revoluci se vše rozběhlo a já mohl nasávat informace od lektorů Horsemanshipu. Jeden z nich na mě zapůsobil . Studoval u nejlepších mistrů a to u Ray Hunta, Kena Dromgola, Montyho Robertse.atd.To on mě ukázal cestu...Věnuji se tomu naplno./po práci/ .Když má někdo nějaký problém s koníkem snažím se mu pomoci a budu se snažit dál,pokud zdraví dovolí.Rád jezdím na různé kurzy o horsemanshipu a můj sen je samozřejmě dostat se do USA a tam se učit od mistrů horsemanshipu.
DSCN4783.jpg
Květen 2013 - stal jsem se platným členem CALIFORNIO BRIDLEHORSE ASSOCIATION.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one