True Natural Horsemanship

Aktivity

Na ranči se nachází kruhová ohrada o průměru 16m. Tam se děje skoro všechna práce s koníkama Probíhá zde základní výcvik ze země,příprava na obsedání,obsedání, řešení problémů s koněm,základy práce v sedle.Tato práce se tady zásadně děje velice pomalu a v klidu,aby se koně ničeho nebáli a cítili se hodně v pohodě.Bič tady nemá místo,vše je řešeno ve vzájemné důvěře. Samozřejmě kůň i já se vzájemě respektujeme. Zajímám se o samotnou práci jak to vlastně probíhá na amerických rančích. Hlavně o plemeno Quarter horse, jejich rodokmeny, a využití při práci na dobytčím ranči.Nejvíce mě fascinují koně pracovních linií ranch horses.Tyto linie vychází s koní jako byl King P234, Poco Bueno, Poco Tivio,Doc Bar, Colonel Freckles, Doc O Lena adt.Mám rád tyto koně pro jejich velkou všestranost,tzn. že dokáží zajet trail, pleasure, cutting,working cow horse, reining a nebo i rychlostní soutěže. Jsou to univerzální koně prakticky na vše, mají výbornou stavbu těla a dobrou povahu.

Momentálně také pracuji na vylepšení ranče,opravy ohrad, setí nových pastvin, zázemí.Jde to pomalu,ale jistě.Jedny ruce jsou jen jedny!
Samozřejmě pracuji s kobylkou Apanaci, která je velmi citlivá a vnímavá. Její příprava na obsednutí se děje ze země a to za každých povětrnostních podmínek. /letos v dubnu jí byli 2.roky/ super koník! 1.9.2010,kobylka je již obsedlá. Práce však pokračuje dál,pracujeme v sedle i ze země.Jde jí to moc dobře tak uvidíme!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one